Podle značky všechno začíná u pocitu, intuice nebo spojení vzpomínek, přesvědčení a zkušeností. Nebojí se prvotní neuchopitelnosti, která udává tón tvorby produktu, spíš naopak. Spolu s funkčností objektu se právě toto unikátní propojení postará o nezaměnitelný design. Každý takto vzniklý kousek obdivuje a prohlíží několik párů velmi kritických očí. Z dílny Ferm Living tak neodejde nic, za čím by si designéři stoprocentně nestáli.
O kontinuální vytváření určité rozpoznatelnosti a charakteru Ferm Living se stará značce vlastní designérské studio. Což umožňuje navazovat na historii a přetvářet stávající kolekce perspektivou současnosti. Zároveň se ale značka neomezuje jen na svůj in-house tým. Často pro kolaborace vyhledává i externí designéry, kteří svou filozofií i hodnotami zapadají pod ty zavedené pro Ferm Living, kam vnesou čerstvý závan inspirace.
Ozdoba každodennosti
Jedním z takových příkladů může být spolupráce s oceněnou španělskou designérkou Helenou Rohner. Nezaměnitelné estetické cítění, které otiskuje do svých šperků i jiných návrhů, se nese v duchu organických tvarů a přírody celkově. Kousky z její dílny najdete od Španělska po Japonsko a Austrálii.
Její šperkařská kariéra inspirovala také návrhy pro Ferm Living. Kolekce háčků Helena Rohner má připomínat velké kusy drahých kovů, které jako klenot ozdobí jakoukoliv plochu. Což bylo designérčiným prvotním záměrem – přinést něco nevšedního a pozvednout každodenní používání předmětu. Pro její tvorbu charakteristický organický tvar se postará zároveň o pohodlný úchop.
Bok po boku při zrodu promyšleného designu
Helle a Jonas Herman jsou partnery v osobním životě, stejně jako v tom profesním. Společně tvoří designérské duo Herman Studio, které stojí za jednou z klíčových kolekcí dánské značky – řadou židlí s nepříliš překvapivým názvem: Herman.
Právě židle je podle manželského páru jedním z nejzajímavějších objektů tvorby, neboť vyžaduje pečlivé ladění rozličných parametrů. Může tak ilustrovat přístup k pracovnímu procesu, který Helle a Jonas zastávají, kdy jsou skicování, modelování a tvorba prototypů v přirozené interakci. Jejich ateliér je zároveň dílnou. Dvojice totiž věří, že právě vzájemná kombinace pracovních metod přináší nové kreativní asociace a posouvá vývoj designového kousku dál. V tomto případě k židli s rozpoznatelným a zároveň nenuceným designem.
Zaměřeno na přírodu i detail
Rostliny a živočichové vyobrazeni s důkladnou přesností jako by ožívali pod rukama ilustrátorky Katie Scott. Svou fascinaci přírodou přenáší britská umělkyně ve svém londýnském studiu nejprve na papír, odkud cesta jejích kreseb pokračuje až k výslednému produktu – od fascinujících knih pro děti přes hedvábné šátky až po jedinečné vliesové tapety.
Poslední zmiňované se zařadily po bok dalších designovek od Ferm Living s jejichž estetikou dokonale souzní. Díky neutrálnímu ladění a střídmosti ilustrovaných motivů nabízí kolekce Katie Scott tapety do dětského pokoje i dalších zákoutí domova. Jejich tvorbu popisuje Katie následovně:
"Můj prvotní náčrt byl velmi hrubý, pouze vymezoval plochu pro každé zvířete, strom a další prvky. Teprve poté jsem zkoumala konkrétní druhy, které by se do prostoru hodily. Naučila jsem se, že bez ohledu na to, jak spokojena s prvním náčrtem jsem, vždy je potřeba množství flexibility, abych pomocí průběžných změn dosáhla rovnováhy celkového návrhu.”
I když každý z vyjmenovaných produktů či kolekcí vychází z jiných autorských rukou, nakonec se v portfoliu dánské značky setkají v naprosté symbióze. Právě díky tomu si potom celá nabídka zachovává vlastní charakter a je rozpoznatelná na první pohled. Přesvědčte se sami a prohlédněte si sortiment Ferm Living v celé šíři.